Reumatolog - konsultacja specjalistyczna. Polecany lekarz reumatolog online.

 • O mnie

  Specjalista reumatolog, specjalista chorób wewnętrznych. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Doświadczenie specjalistyczne zdobywał w szpitalnych Oddziałach Reumatologii i Poradniach Reumatologicznych.

 • Specjalizacje

  Reumatologia,
  Choroby Wewnętrzne.

 • Leczone choroby

  Leczenie chorób zapalnych i zwyrodnieniowych stawów obwodowych i kręgosłupa
  - Bóle reumatyczne,
  - Dna moczanowa,
  - Twardzina,
  - RZS – reumatoidalne zapalenie stawów,
  - Choroby stawów,
  - ZZSK – zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
  - Toczeń rumieniowaty układowy,
  - Bóle stawów,
  - Łuszczycowe zapalenie stawów,
  - Choroby reumatologiczne,
  - Zwyrodnienie stawów,
  - Osteoporoza.

Rezerwację konsultacji możesz dokonać samodzielnie na tej stronie naciskając klawisz “Zarezerwuj e-wizytę”. Możesz również zamówić e-wizytę dzwoniąc na infolinię dla naszych pacjentów.

Reumatolog to lekarz zajmujący się leczeniem przewlekłych chorób stawów. Medyczna konsultacja lekarza reumatologa, realizowana jest z pacjentem w formie wideoporady lub teleporady. Jeśli dokucza Ci ból kości, stawów, stawy są opuchnięte, albo odczuwasz sztywność stawów tuż po przebudzeniu - lekarz reumatolog online udzieli Ci wskazań co do dalszego postępowania i leczenia. W razie potrzeby wystawi eReceptę, eSkierowanie na badania lub zwolnienie (L4). Na Państwa pytania odpowiada polecany lekarz reumatolog.

tele porada lekarska

Wybierz lekarza, rodzaj usługi i termin

Wybierz specjalistę z listy poniżej – klikając klawisz “Zamów”. Po otwarciu się okienka z profilem lekarza – wybierz typ zamawianej usługi (eWizyta, eRecepta, ekonsultacja lub ekonsultacja z oceną wyników badań). Z kalendarza specjalisty – wybierz dogodny dla Ciebie termin konsultacji

tele porada lekarska

Dodaj zdjęcia/wyniki i opłać konsultację

Wypełnij formularz rejestracyjny. Jeśli wybrałeś konsultację z oceną wyników badań – dołącz je do formularza. Zapłać online klikając w link do płatności bankowych, który otrzymasz na podany przez Ciebie adres email.

tele porada lekarska

Rozmawiaj z lekarzem w wybranym terminie

Z wybranym lekarzem możesz porozmawiać poprzez połączenie wideo, czat lub telefonicznie. Lekarz w trakcie zdalnej konsultacji  może wystawić eReceptę i eZwolnienie lub eSkierowanie – jeśli takie będą wskazania lekarza, który przeprowadza z Tobą konsultację.

Wyniki badań laboratoryjnych lub skany zdjęć można dołączyć podczas wypełniania formularza zamówienia e-konsultacji. 

Jeśli konsultacja dotyczy zmiany skórnej, wysypki, rany itp. niezbędne jest dołączenie zdjęcia zmiany, o którą chcesz zapytać specjalistę. Zdjęcie można wykonać smartfonem i dołączyć podczas wypełniania formularza zamówienia e-konsultacji. 

W czym może Ci pomóc reumatolog?

Zadaniem reumatologa jest diagnostyka i leczenie przewlekłych chorób stawów (schorzeń autommunologicznych), tj. takich schorzeń, które nie powstały na skutek nagłego urazu. 

Reumatolog to specjalista, który zajmuje się następującymi schorzeniami:

a) schorzeniami tkanki łącznej. Dotyczy to m.in. takich chorób jak:  reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, łuszczyca, twardzina układowa, zapalenia naczyń.

b) chorobami z towarzyszącym zajęciem stawów kręgosłupa. Dotyczy to m.in. takich chorób jak np.: zesztywniające zapalenie stawów.

c) chorobą zwyrodnieniową stawów.

d) osteoporozą.

e) zmianami obejmującymi tkanki okołostawowe.

lekarz reumatolog, reumatolog online, jak leczyc stawy, dna moczanowa, podagra

Objawy, przy których powinieneś zasięgnąć opinii lekarza reumatologa:

Jeśli:

 • – odczuwasz bóle stawów, mięśni lub kości,
 • – pojawią się obrzęki stawów,
 • – masz trudności ze schylaniem się,
 • – odczuwasz sztywność stawów bezpośrednio po przebudzeniu,
 • – masz problem z utrzymaniem przedmiotów w dłoniach

Zamów wizytę u reumatologa.

Jakie częste choroby leczy reumatolog?

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest formą artretyzmu, czyli zapalenia stawów. Jest najpowszechniejszym schorzeniem układu ruchu. Choroba zwyrodnieniowa stawów dotyczy osób w starszym wieku, głównie kobiet, ale może wystąpić także u osób młodych.

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów:
Silny ból, narastający przy wstawaniu i chodzeniu, ograniczenie ruchomości stawów, zaniki mięśni okołostawowych, uczucie sztywności stawów po dłuższym spoczynku, ból w spoczynku (w nocy) w zaostrzeniach choroby.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to zapalne schorzenie reumatyczne. Na tę chorobę najczęściej zapadają kobiety w wieku 30-50 lat.

Typowymi objawami reumatoidalnego zapalenia stawów są: utrzymujący się powyżej 6 tygodni ból i obrzęk stawów oraz odczucie sztywności stawów po przebudzeniu.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą układową (autoimmunologiczną), co w konsekwencji może powodować, że choroba będzie atakować również organy wewnętrzne, m.in. płuca, nerki, serce.

RZS wymaga opieki reumatologa i stałego leczenia. 

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS) jest zapalnym schorzeniem reumatycznym, które występuje u dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia. Schorzenie to objawia się zmianami w narządzie układu ruchu oraz zmianami pozastawowymi.

Zmiany chorobowe u dzieci mogą objawiać się apatią, brakiem apetytu i spadkiem aktywności fizycznej. Zdarza się również, że objawy młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów przypominają infekcję grypową.

MIZS wymaga stałej opieki lekarza reumatologa i kompleksowego leczenia. 

reumatolog online, lekarz reumatolog, reumatyzm, zapalenie stawów, ból stawów

Reumatolog porady online, reumatolog konsultacja online

Toczeń rumieniowaty układowy

Toczeń układowy rumieniowaty jest autoimmunologiczną chorobą tkanki łącznej. Toczeń układowy występuje najczęściej u kobiet
w wieku rozrodczym, a jako tzw. późna odmiana po
55. roku życia. 

Toczeń to wielonarządowa choroba autoimmunologiczna, która charakteryzuje się naprzemiennymi okresami zaostrzeń i remisji.

Ponieważ toczeń jest chorobą układową – to w wyniku toczącego się w organizmie procesu chorobowego dochodzi do uszkodzenia wielu narządów, struktur, tkanek. Toczeń obejmuje stawy, skórę i nerki.

Choroba wymaga stałej opieki lekarza reumatologa. 

Dna moczanowa (skaza moczanowa, podagra)

Dna (inaczej: podagra; skaza moczanowa) jest chorobą metaboliczną, polegającą na odkładaniu się kwasu
moczowego we krwi. Przyczyną choroby jest nadmierne wytwarzanie kwasu moczowego. Kwas moczowy odkłada się w mięśniach, w tkance podskórnej, w stawach, a złogi kwasu moczowego wywołują odczyn zapalny. 

Najczęstszym objawem dny moczanowej jest
nagły, nocny ból, zaczerwienienie i obrzęk palucha (dużego palca u nogi).

W leczeniu i profilaktyce dny moczanowej ogromną rolę odgrywa właściwa dieta. Szczegółowymi zaleceniami dietetycznymi oraz komponowaniem diety przy leczeniu dny moczanowej zajmuje się dietetyk kliniczny.

 

Zapalenie stawów związanie z infekcją

Po drugie konsultacja dermatologiczna online jest wygodna – eliminujesz czas oczekiwania na wizytę w stacjonarnym gabinecie dermatologicznym. Uzyskanie dostępu do usługi dermatolog online jest niezwykle szybkie, więc bez zbędnego oczekiwania możesz podzielić się z lekarzem dermatologiem swoimi obawami, uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Niektóre problemy ze skórą mogą być krępujące i bolesne, a czas oczekiwania na wizytę w przychodni długi – konsultacja dermatologiczna online rozwiązuje te problemy.

Chorujesz na stawy? Poradź się dietetyka klinicznego i dowiedz się jak dietą możesz wspomóc leczenie swojej choroby?