Psycholog online. Psychoterapia online

Co to jest psychoterapia online?
Dzięki platformie telemedycznej telefondolekarza.pl możesz spotkać się i porozmawiać z psychologiem lub psychoterapeutą pozostając w zaciszu własnego domu. Teraz, dzięki usłudze psychoterapia online, możesz bez wychodzenia z domu odbyć konsultację psychologiczną lub sesję u psychoterapeuty, by stawić czoła problemom które Cię niepokoją. Gdziekolwiek jesteś, skądkolwiek będziesz pisać lub dzwonić – nasz psycholog online i psychoterapeuta online udzieli Ci wsparcia psychologicznego. Usługi psychoterapii online w ramach portalu telefondolekarza.pl świadczone są dla pacjentów z całej Polski, jak również dla pacjentów przebywających poza granicami kraju. 

 • O mnie

  Absolwent Uniwersytetu SWPS na kierunku Psychologia Kliniczna i Zdrowia, absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Psychoonkologia w Praktyce Klinicznej. Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia w rekomendowanej przez PTTPB szkole AMiE. Pracuje łącząc ze sobą techniki Racjonalnej Terapii Zachowania, Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej oraz Psychoterapii Humanistycznej.

 • Specjalizacje

  Psychologia Kliniczna
  Psychoonkologia
  Psychoterapia

 • Nurt

  Humanistyczny
  Poznawczo-behawioralny

 • Rodzaje terapii

  - indywidualna

 • Leczone choroby

  - Zaburzenia psychosomatyczne
  - Zaburzenia Lękowe
  - Depresja
  - Trudności z samooceną
  - Obniżenie nastroju
  - Trudności w relacjach
  - Trudności motywacyjne
  - Zaburzenia emocjonalne
  - Stres
  - Nerwica
  - Kryzys emocjonalny

tele porada lekarska

Wybierz lekarza, rodzaj usługi i termin

Wybierz specjalistę z listy poniżej – klikając klawisz “Zamów”. Po otwarciu się okienka z profilem lekarza – wybierz typ zamawianej usługi (eWizyta, eRecepta, ekonsultacja lub ekonsultacja z oceną wyników badań). Z kalendarza specjalisty – wybierz dogodny dla Ciebie termin konsultacji

tele porada lekarska

Dodaj zdjęcia/wyniki i opłać konsultację

Wypełnij formularz rejestracyjny. Jeśli wybrałeś konsultację z oceną wyników badań – dołącz je do formularza. Zapłać online klikając w link do płatności bankowych, który otrzymasz na podany przez Ciebie adres email.

tele porada lekarska

Rozmawiaj z lekarzem w wybranym terminie

Z wybranym lekarzem możesz porozmawiać poprzez połączenie wideo, czat lub telefonicznie. Lekarz w trakcie zdalnej konsultacji  może wystawić eReceptę i eZwolnienie lub eSkierowanie – jeśli takie będą wskazania lekarza, który przeprowadza z Tobą konsultację.

Cena zdalnej konsultacji uzależniona jest od zakresu konsultacji. Ceny i zakresy udzielanych konsultacji znajdziesz przy profilu każdego z naszych specjalistów. 

Podczas dokonywania rezerwacji e-wizyty skorzystaj z kalendarza dostępnych terminów u danego specjalisty i wybierz z nich wygodną dla Ciebie datę i godzinę. Po opłaceniu rezerwacji wybrany przez Ciebie specjalista skontaktuje się z Tobą pod wskazanym przez Ciebie numerem telefonu. Jeśli zamówisz konsultację drogą emailową – otrzymasz odpowiedź na Twoje zapytanie na podany podczas rejestracji adres email.

Oczywiście. Wszystkie usługi specjalistycznej e-konsultacji okulistycznej można zamówić bezpośrednio na naszej infolinii  tel. 22 230 24 05

W czym może pomóc psychoterapia online lub konsultacja psychologiczna online?

Telekonsultacje online prowadzone poprzez platformy usług telemedycznych okazały się skuteczną metodą w leczeniu wielu schorzeń i niezwykle pomocnym narzędziem przy stawianiu diagnoz. Zdecydowaną większość objawów, które diagnozuje się i leczy w warunkach stacjonarnego gabinetu, można również skutecznie diagnozować i leczyć w trybie konsultacji czy psychoterapii online. Telemedycyna okazała się niezwykle cennym narzędziem zwłaszcza w warsztacie pracy psychologa i psychoterapeuty. Dlaczego? Ponieważ podstawowym narzędziem pracy specjalisty od zdrowia psychicznego jest jego głos i język.

Podobnie jak w tradycyjnym środowisku medycznym, tak również w telemedycynie najważniejszą kwestią jest znalezienie terapeuty, który ma umiejętności i doświadczenie, aby sprostać Twoim potrzebom, i z którym czujesz się komfortowo. Innymi słowy, czy terapia ma być przeprowadzona jako psychoterapia online czy psychoterapia stacjonarna, w gabinecie –  Wasze wzajemne dopasowanie na linii pacjent – psycholog lub psychoterapeuta jest kluczowe.

Psychoterapia online przełamuje bariery

Psychoterapia online przełamuje bariery, aby zapewnić skuteczną i wygodną terapię zdrowia psychicznego osobom, które w innym przypadku nie byłyby w stanie uzyskać do niej dostępu.

Jedną z najczęściej wymienianych korzyści płynących z psychoterapii online jest wygoda i większy komfort dla Pacjenta. Psychoterapia online ułatwia dostęp do usług psychologa lub/i psychoterapeuty także osobom o ograniczonej mobilności, o ograniczeniach czasowych lub o ograniczonym dostępie do usług zdrowia psychicznego.

Wśród Pacjentów korzystających z psychoterapii online oprócz osób mieszkających w odległych lokalizacjach lub na obszarach, w których nie ma dostępu do odpowiedniego terapeuty, są też osoby pracujące, podróżujące i mieszkające na co dzień w innym kraju, a które chciałby przeprowadzić konsultację lub psychoterapię w swoim ojczystym języku. Osoby niepełnosprawne fizycznie lub ich opiekunowie to kolejna grupa pacjentów, dla których usługa psychoterapii online likwiduje istotną barierę w odwiedzaniu psychologa czy psychoterapeuty. 

Jak wygląda psychoterapia online?

Sesja terapeutyczna online przebiega zasadniczo tak samo jak wizyta w gabinecie psychologicznym/psychoterapeutycznym. Zostaniesz zapytany o obecne objawy emocjonalne które Ci towarzyszą, potencjalne czynniki przyczyniające się do powstania tych objawów, historię ewentualnych poprzednio występujących objawów,  cele terapii. Korzystając z tych wszystkich informacji, terapeuta przedstawi Ci dokładną ocenę zaistniałego stanu i przekaże zalecenia dotyczące planu leczenia. 

Psycholog online - jak wygląda pierwsza sesja, pierwsze spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą online?

Na początku pierwszej sesji (e-wizyty) Twój terapeuta zada Ci pytania, zarówno o to, co skłoniło Cię do zaplanowania wizyty terapeutycznej, jak i o inne obszary Twojego życia i doświadczeń.  Celem stawianych pytań jest poznanie Ciebie i Twoich potrzeb, tak aby terapeuta mógł jak najpełniej Ci pomóc. Pierwsza sesja terapeutyczna to także czas, abyś zdobył przekonanie że czujesz się komfortowo  z wybranym terapeutą, chcesz powierzyć mu swój problem i przy wzajemnej współpracy realizować obrane cele terapii. 

Ile trwa psychoterapia online?

Co prawda standardowo uznaje się, że optymalna liczba konsultacji/sesji w ramach psychoterapii online wynosi 5 sesji, niemniej dla każdego pacjenta ustalany jest indywidualny plan leczenia. Tak więc terapeuta online może zalecić więcej lub mniej wizyt. Typowa, pojedyncza sesja terapeutyczna u psychologa lub psychoterapeuty trwa 50 minut. 

Czy sesje w ramach psychoterapii prowadzonej online są nagrywane?

Nie, aby zapewnić pełną prywatność i 100% bezpieczeństwo danych, sesje terapeutyczne nie są rejestrowane.

Psychoterapia online
psycholog online

Psychoterapia online

Stres, obniżony nastrój, przygnębienie, depresja, kryzys partnerski, ataki paniki, lęki, uzależnienie, zaburzenia snu, zaburzenia odżywiania, kłopoty w pracy, w domu, w relacjach

Pomoc psychologa przez internet (Skype, Zoom).