Lekarz Okulista Online - Poradź się eksperta

Lekarz okulista online podczas eWizyty przeprowadzi specjalistyczny wywiad lekarski, odpowie na Twoje pytania, oceni wyniki badań obrazowych, jeśli zostały wysłane do oceny specjalistycznej, a w razie konieczności przepisze e-receptę jeśli będzie wskazanie do leczenia lub jego kontynuacji.

 Rezerwacji możesz dokonać samodzielnie wybierając profil lekarza okulisty, u którego chcesz zarezerwować konsultację.
Możesz też dokonać rezerwacji dzwoniąc na naszą infolinię tel.: 22 230 24 05

Masz niepokojące objawy? Nie lekceważ ich!

Lekarz okulista Online przypomina: TO WAŻNE! Ból oka, nagłe zaniewidzenie, pojawienie się szarej lub ciemnej plamy w polu widzenia lub nagłe pojawienie się podwójnego widzenia - to objawy, które niezwłocznie powinieneś skonsultować z lekarzem okulistą. Jeśli lekarz okulista online podczas zdalnej konsultacji zadecyduje o konieczności wykonania specjalistycznych badań diagnostycznych - otrzymasz elektroniczne skierowanie na wykonanie ww procedur, które ułatwią postawienie precyzyjnej diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia.
W przypadku chorób przewlekłych tj. jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD) czy retinopatia cukrzycowa - stałe monitorowanie przebiegu choroby jest niezwykle istotne. Dlatego jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub obserwujesz u siebie nowe objawy - niezwłocznie skontaktuj się lekarzem okulistą. Twój lekarz okulista online także odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości i zapytania.

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem to niestety bardzo często spotykana choroba oczu u osób powyżej 50 r. życia - mówi lekarz okulista online.

Suche AMD
Około 80% (8 na 10) osób z AMD ma postać suchą tej choroby. W „suchym” typie zwyrodnienia plamki żółtej, pogorszenie siatkówki wiąże się z tworzeniem się pod plamką żółtych drobnych złogów zwanych druzami. Zjawisko to prowadzi do przerzedzenia i wysychania plamki, co powoduje, że plamka traci swoją funkcję. Wielkość utraty widzenia centralnego jest bezpośrednio związana z umiejscowieniem i nasileniem ścieńczenia siatkówki spowodowanego przez druzy.
Mokre AMD Ta forma jest mniej powszechna, ale znacznie poważniejsza. Mokre AMD występuje wtedy, gdy pod siatkówką powstają nowe, nieprawidłowe naczynia krwionośne. Z naczyń tych może wyciekać krew lub inne płyny, powodując bliznowacenie plamki. Szybciej tracisz wzrok z mokrym AMD niż z suchym AMD.Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mają AMD, dopóki ich widzenie sie znacznie nie pogorszy. Dlatego ważne są regularne wizyty u okulisty. Może on sprawdzić wczesne oznaki AMD, zanim wystąpią jakiekolwiek problemy ze wzrokiem.

Lekarz okulista online: konsultacje pisemne, telefoniczne i wideo.

Dr n. med.
Katarzyna Kowalska-Bylak

Specjalista okulista
Polecany lekarz
lekarz-okulista-online, konsultacje okulistyczne

konsultacja okulistyczna online + porada okulistyczna + e-recepta

Skorzystaj ze zdalnej konsultacji naszych ekspertów

inne specjalizacje

E-konsultację możesz zamówić na dwa sposoby. Wybierz najdogodniejszy dla siebie:Na stronie internetowej:
  • wybierz lekarza
  • wybierz usługę
  • wybierz termin i godzinę konsultacji
  • wypełnij formularz rezerwacji . Jeżeli wysyłasz skany badań do oceny, załącz je w tym miejscu
  • wybierz formę płatności i zapłać
  • otrzymasz potwierdzenie rezerwacji konsultacji
  • oczekuj kontaktu od wybranego lekarza w ustalonym dniu i godzinie
Telefonicznie:Zadzwoń pod nr 22 230 24 05. Nasza recepcja przyjmie Twoje zgłoszenie i zaproponuje dogodny dla Ciebie termin e-konsultacji. Dokonaj płatności za wybraną wizytę okulistyczną i oczekuj kontaktu od lekarza w ustalonym dniu i godzinie.
  • Wystarczy wybrać, zamówić i opłacić usługę konsultacji mailowej lub telefonicznej z opcją oceny nadesłanych wyników badań diagnostycznych lub skanów zdjęć zmiany chorobowej, która będzie przedmiotem zapytania.
  • Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego dołącz skan dokumentacji w formie jednego pliku. W przypadku kilku dokumentów – przed wysłaniem połącz dokumenty w jeden plik. Wszystkie Twoje dokumenty medyczne podlegają automatycznemu zaszyfrowaniu w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa znajdujących się tam danych. 

O wyborze lub kontynuacji dotychczasowego leczenia będzie decydował indywidualnie specjalista w trakcie zdalnej eWizyty. Być może specjalista poprosi Cię o przesłanie wyników wykonanych przez Ciebie wcześniej badań.

Cena zdalnej konsultacji uzależniona jest od zakresu konsultacji. Ceny i zakresy udzielanych konsultacji znajdziesz przy profilu każdego z naszych specjalistów.

Możesz wysłać swoje zapytanie poprzez formularz, który zobaczysz dokonując rezerwacji wybranej konsultacji. Do wspomnianego formularza możesz dołączyć także plik z dokumentacją medyczną lub zdjęcie obrazujące zmianę chorobową, jeśli wybierzesz opcję konsultacji z oceną wyników nadesłanych badań. Wszystkie  wiadomości przesłane za pomocą specjalnego chronionego formularza podlegają pełnemu zaszyfrowaniu dla pełnego bezpieczeństwa zawartych w nich danych medycznych i osobowych.

Podczas dokonywania rezerwacji e-wizyty skorzystaj z kalendarza dostępnych terminów u danego specjalisty i wybierz z nich wygodną dla Ciebie datę i godzinę. Po opłaceniu rezerwacji wybrany przez Ciebie specjalista skontaktuje się z Tobą pod wskazanym przez Ciebie numerem telefonu. Jeśli zamówisz konsultację drogą emailową – otrzymasz odpowiedź. 

Oczywiście. Wszystkie usługi specjalistycznej e-konsultacji okulistycznej można zamówić bezpośrednio na infolinii dla Pacjentów 22 230 24 05

W zaburzeniach hormonalnych tj. w zaburzeniach funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego (tarczyca, jajniki, jądra, podwzgórze, przysadka, nadnercza, trzustka).

Diabetolog, czyli lekarz specjalista od cukrzycy (stanów przedcukrzycowych, cukrzycy I i II, cukrzycy ciężarnych i innych typów cukrzycy)zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem tego schorzenia, jak również innych chorób metabolicznych związanych z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej.

Dietoterapia, zaliczana zarówno do dziedzin medycyny, jak i dietetyki,  opiera się na podstawach zdrowego żywienia i obejmuje różne wskazania bądź restrykcje pomocne w terapii chorób, w tym tzw. chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdzyca, jaskra.  

0

0,00 zł