Konsultacja okulistyczna
diagnoza, porada, leczenie, wskazania, zalecenia, e-recepta.

Coroczna konsultacja okulistyczna to obowiązkowy element profilaktyki chorób oczu. Schorzenia okulistyczne nie dotykają, wbrew opinii, wyłącznie osób starszych. Wiele groźnych dla oczu chorób takich jak np. jaskra zaczyna rozwijać się już w wieku 30 lat, a bywa że nawet w młodszym wieku. Konsultacja okulistyczna prowadzona zdalnie przez specjalistę pomaga w trakcie wywiadu okulistycznego „wyłapać” osoby z tzw. grupy ryzyka zachorowania na jaskrę czy retinopatię cukrzycową. Do okulisty online zgłaszają się najczęściej pacjenci z lżejszymi dolegliwościami – np. z objawami łzawienia, szczypania, zaczerwienienia, które mogą świadczyć o tzw. suchym oku, syndromie oka komputerowego/biurowego lub o alergii. 

lekarz okulista online, konsultacja okulistyczna, okulista online

Katarzyna Kowalska-Bylak

Dr med.

Lekarz Okulista, Specjalista

Pełen zakres okulistyczny, pomoc okulistyczna i porada, ekspercka ocena stanu zdrowia oczu, wskazania i zalecenia okulistyczne, profilaktyka, e-recepta. Zadzwoń i umów się na dzisiejszą telekonsultację lub zapisz się samodzielnie online na stronie.

W przypadku, gdy chorujesz na schorzenia siatkówki, plamki żółtej czy jaskry za pośrednictwem naszego formularza zdalnej konsultacji możesz przesłać do lekarza okulisty skany  wyników badań (np. tomografii OCT, angiografii oka, pola widzenia lub HRT) którymi dysponujesz, aby specjalista mógł ocenić stan rozwoju choroby i udzielić Ci telemedycznej porady odnośnie dalszego postępowania. Możesz otrzymać od specjalisty zarówno zalecenia, e-receptę, skierowanie na wykonanie dodatkowych badań specjalistycznych lub skierowanie na ewentualny zabieg. 

Jeśli uskarżasz się na zaczerwienione, swędzące, piekące lub łzawiące oczy – specjalista po zebraniu od Ciebie szczegółowego wywiadu okulistycznego przekaże Ci zalecenia jak masz postępować dalej i może, stosowanie do swojej decyzji, przepisać Ci e-receptę, którą w formie 4 cyfrowego kodu otrzymasz na swój adres email lub bezpośrednio do smartfonu.

Spuchnięta powieka, gradówka, uraz? Opisz okoliczności powstałej zmiany i dołącz do formularza wyraźne zdjęcie powstałej zmiany (zdjęcie możesz wykonać telefonem komórkowym) – pomoże to  specjaliście w ocenie stanu i podjęciu decyzji odnośnie dalszego postępowania okulistycznego.

Konsultacja okulistyczna
w jakich przypadkach jest konieczna?

okulista online
piekące, podrażnione oczy

Różnicowanie przyczyn zaistniałego problemu, syndrom oka biurowego, syndrom czerwonego oka, zapalenia spojówek różnej etiologii  

konsultacja okulistyczna, okulista e-wizyta, okulista online
Ból Oka

Ból oka zawsze powinien być skonsultowany przez okulistę. Może być sygnałem schorzenia, które wymaga pilnej interwencji okulistycznej

konsultacja okulistyczna, okulista e-wizyta, okulista online
Nagłe
Zaburzenia widzenia

Objaw, który wymaga zawsze konsultacji z okulistą. Przyczyny nagłego wystąpienia tego objawu mogą być różne i wymagają konsultacji

okulista online
gradówka i inne zmiany na powiekach

Zmiany na powiekach (gradówka, brodawka, inne),  opadanie powieki, wywinięcie brzegów powiek, blefaroplastyka

konsultacja okulistyczna, okulista e-wizyta, okulista online
jaskra

Wszystkie typy jaskry, jaskra dorosłych i jaskra młodzieńcza

okulista online
schorzenia siatkówki

Odwarstwienia, przedarcia siatkówki, retinopatia cukrzycowa i inne schorzenia siatkówki

konsultacja okulistyczna, okulista e-wizyta, okulista online
schorzenia plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD) i inne schorzenia oraz dystrofie

okulista online
zaćma

Objawy zaćmy, rodzaje zaćmy, operacyjne leczenie zaćmy

konsultacja okulistyczna, okulista e-wizyta, okulista online
zespół suchego oka

Zaburzenia wydzielania łez, dyskomfort pieczenia/swędzenia oczu, obfite łzawienie

okulista online
schorzenia rogówki

Schorzenia rogówki, stany zapalne i urazy, dystrofie rogówki, stożek rogówki

konsultacja okulistyczna, okulista e-wizyta, okulista online
korekcja wzroku

Jaką korekcję wzroku zastosować: okulary, soczewki, laserowa korekcja wzroku. Profilaktyka wad wzroku, kontrola rozwoju krótkowzroczności

ZADZWOŃ i zamów konsultację okulistyczną online tel.: 22 230 24 05

Porozmawiaj z wybranym lekarzem okulistą przez telefon lub wyślij do niego zapytanie. Najlepsi specjaliści chorób oczu czekają na Ciebie w jednym miejscu. Okulista online. Konsultacja okulistyczna i okulistyczna konsultacja online. Teraz nie wychodząc z domu możesz otrzymać  pomoc okulistyczną, e-receptę, skonsultować ocenę wyników badań, dowiedzieć się jak kontynuować leczenie, otrzymać e-receptę lub skierowanie na badania diagnostyczne lub zabiegi. Szybko i bezpiecznie.  ZADZWOŃ 22 230 24 05 lub złóż zamówienie samodzielnie:

Rezerwacja konsultacji okulistycznej w 3 krokach:

 • 1.Wybierz termin

  Z kalendarza lekarza okulisty wybierz preferowany przez Ciebie termin konsultacji okulistycznej (wybierz datę i godzinę).

 • 2. Wypełnij formularz

  Po wyborze terminu planowanej konsultacji zostaniesz przeniesiony do formularza rezerwacji tele-konsultacji. Wypełnij go dokładnie i naciśnij przycisk "Kupuję i płacę". Na podany przez Ciebie w formularzu adres e-mail - otrzymasz link do dokonania płatności za zamówienie tele-konsultacji.

 • 3. Opłać

  Konsultacje okulistyczną możesz opłacić ją za pomocą natychmiastowych przelewów bankowych, PayU lub przy pomocy karty kredytowej. Po opłaceniu usługi otrzymasz potwierdzenie dokonania rezerwacji tele-konsultacji w wybranych przez Ciebie terminie.

 • 4. Rozmawiaj z lekarzem

  W wybranym przez Ciebie terminie lekarz skontaktuje się z Tobą telefonicznie pod numerem telefonu wskazanym przez Ciebie w formularzu zgłoszenia.

 • Wystarczy wybrać, zamówić i opłacić usługę konsultacji mailowej lub telefonicznej z opcją oceny nadesłanych wyników badań diagnostycznych lub skanów zdjęć zmiany chorobowej, która będzie przedmiotem zapytania.
 • Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego dołącz skan dokumentacji w formie jednego pliku. W przypadku kilku dokumentów – przed wysłaniem połącz dokumenty w jeden plik. Wszystkie Twoje dokumenty medyczne podlegają automatycznemu zaszyfrowaniu w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa znajdujących się tam danych. 

W przypadku pozostałych pacjentów – o wyborze lub kontynuacji dotychczasowego leczenia będzie decydował indywidualnie specjalista w trakcie zdalnej konsultacji. Być może specjalista poprosi Cię o przesłanie wyników wykonanych przez Ciebie wcześniej badań.

Cena zdalnej konsultacji okulistycznej uzależniona jest od zakresu konsultacji. Ceny i zakresy udzielanych konsultacji znajdziesz przy profilu każdego z naszych specjalistów.

Możesz wysłać swoje zapytanie poprzez specjalny formularz, który zobaczysz dokonując rezerwacji wybranej konsultacji. Do wspomnianego formularza możesz dołączyć także plik z dokumentacją medyczną lub zdjęcie obrazujące zmianę chorobową, jeśli wybierzesz opcję konsultacji z oceną wyników nadesłanych badań. Wszystkie  wiadomości przesłane za pomocą specjalnego chronionego formularza podlegają pełnemu zaszyfrowaniu dla pełnego bezpieczeństwa zawartych w nich danych medycznych i osobowych.

Podczas dokonywania rezerwacji e-wizyty skorzystaj z kalendarza dostępnych terminów u danego specjalisty i wybierz z nich wygodną dla Ciebie datę i godzinę. Po opłaceniu rezerwacji wybrany przez Ciebie specjalista skontaktuje się z Tobą pod wskazanym przez Ciebie numerem telefonu. Jeśli zamówisz konsultację drogą emailową – otrzymasz odpowiedź. 

Oczywiście. Wszystkie usługi specjalistycznej e-konsultacji okulistycznej można zamówić bezpośrednio na infolinii Intelemdi tel. 22 230 20 50
konsultacja okulistyczna, okulista e-wizyta, okulista online
Suche, podrażnione oczy? Uczucie piasku pod powiekami?

Zadaniem tzw. "sztucznych łez" jest działanie nawilżające na powierzchni oka. Preparaty (krople, żele, maści) działają podobnie do naturalnego filmu łzowego, łagodząc dyskomfort.

Masz niepokojące objawy? Nie lekceważ ich! Wskazania jest konsultacja okulistyczna

WAŻNE! Ból oka, nagłe zaniewidzenie, pojawienie się szarej lub ciemnej plamy w polu widzenia lub nagłe pojawienie się podwójnego widzenia - to objawy, które niezwłocznie powinieneś skonsultować z lekarzem okulistą. Jeśli specjalista chorób oczu podczas rozmowy z Tobą zadecyduje o konieczności wykonania specjalistycznych badań diagnostycznych - otrzymasz elektroniczne skierowanie na wykonanie ww procedur, które precyzyjnie ustalą stan Twoich oczu i pomogą wdrożyć odpowiednie leczenie okulistyczne. W przypadku chorób przewlekłych tj. jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD) czy retinopatia cukrzycowa - stałe monitorowanie przebiegu choroby jest niezwykle istotne. Dlatego jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub obserwujesz u siebie nowe objawy - niezwłocznie skontaktuj się z naszym lekarzem okulistą.

lekarz-okulista-online, konsultacje okulistyczne

O suchym oku i innych chorobach okulistycznych – przeczytasz m.in. tutaj

Ogólnopolska
Konsultacja Okulistyczna

Telefonicznie, online lub jako wideo-konsultacja.
Konsultacja okulistyczna i teleporada – telefonicznie lub online.  Na Państwa pytania odpowiadają eksperci Wskazania, zalecenia, porada profilaktyczna, ocena wyników badań. Szybka pomoc. E-recepta. Jak kontynuować leczenie? Jakie badania diagnostyczne wykonać?
Zaniepokoiły Cię jakieś objawy lub nie wiesz jak kontynuować leczenie? Czujesz dyskomfort oczu? Potrzebujesz e-recepty lub skierowania?  Porozmawiaj z lekarzem okulistą, specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu danego schorzenia okulistycznego. 

Wybierz specjalistę i drogę zdalnej konsultacji (rozmowa telefoniczna, zapytanie mailowe, czat lub videokonsultacja). Oprócz konsultacji możesz także przesłać do oceny wyniki swoich badań lub zamówić e-receptę na kontynuację leczenia.

Z kalendarza specjalisty wybierz dostępną datę oraz godzinę konsultacji, a następnie opłać zamówienie. W wybranym terminie nasz specjalista skontaktuje się z Tobą osobiście i przeprowadzi konsultację.

Zadzwoń  i zamów usługę zdalnej konsultacji lub wyślij zgłoszenie online